مهدیران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

تلفن تماس : 09031127062 و 66506374 - 021

تعمیر پاور ماینر

تعمیر پاور ماینر

قبل از این که بخواهید به تعمیر پاور ماینر بپردازید باید با قطعات مختلف آن و وظایف آن ها آشنا شوید تا با توجه به علائم موجود بتوانید مشکل دستگاه را تشخیص دهید.

1. برد : برد قطعه ای است که همه اجزاء ماینر را به همدیگر متصل می کند. عوامل مختلفی می توانند باعث خراب شدن برد شوند از جمله حرارت بالا، افزایش ولتاژ، خرابی مدارها و غیره.

2. هش برد : هش برد جزئی از واحد پردازش است. باید دقت کنید که هش برد را با برد اصلی اشتباه نگیرید. روی هش برد تعدادی چیپست پردازش کننده قرار گرفته اند. مهمترین علت خرابی هش برد خراب شدن یکی از تراشه های پردازشگر است.

3. پاور : پاور همان گونه که از نامش پیداست همان منبع تغذیه ماینر است که در واقع یکی از مهم ترین قطعات محسوب می شود. پاور وظیفه دارد که به طور کلی برق مورد نیاز ماینر را تأمین کند. عواملی که می توانند موجب خراب شدن پاور شوند عبارتند از حرارت زیاد، نوسان ولتاژ، خرابی مدارها و خرابی یک یا چند خازن.

4. فن : فن در هر دستگاهی که نصب شود وظیفه خنک کنندگی و به گردش درآوردن هوا را برعهده دارد. البته یکی از فناوری های جدید که وارد بازار شده است واتر کولینگ است که قرار است جایگزین فن شود اما به دلیل داشتن تجهیزات بیشتر هزینه های بیشتری هم دارد.

مهم ترین عواملی که می توانند به ماینر آسیب برسانند

1. رطوبت : هر دستگاه ماینر هنگام فعالیت باید مقدار خاصی رطوبت و گرما داشته باشد. این مقادیر را می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای ماینر خود متوجه شوید. رطوبت زیاد و حرارت بالا هر دو می توانند موجب آسیب رسیدن به ماینر شوند.

2. حرارت زیاد : حرارت بالا همواره می تواند به بردهای الکتریکی آسیب وارد کند. بالا رفتن دمای ماینر هم ممکن است به انواع بردها یا قطعات آن صدمه بزند در نتیجه باید همواره با کمک فن یا یک سیستم خنک کننده ماینر را در دمای مطلوبی نگه دارید.

3. فرسودگی ماینر : ماینر هم مانند هر دستگاه دیگری یک طول عمر مفید دارد و به مرور زمان فرسوده می شود. هرچه بیشتر از این دستگاه کار بکشید طول عمر مفید آن کمتر خواهد بود زیرا بیشتر در معرض فرسایش قرار می گیرد.

تعمیر هش برد

همان گونه که گفته شد هش بردها وظیفه پردازش را در ماینر برعهده دارند پس قطعه بسیار مهمی محسوب می شوند. روی هش بردها تعدادی چیپست پردازنده نصب شده است که متناسب با هش ریت ماینر تعداد این پردازنده ها متفاوت است.

هش ریت یا هش پاور معیاری برای اندازه گیری سرعت عملکرد پاور است.

تعداد هش بردهای هر ماینر هم با ماینر دیگر متفاوت است. برای مثال دستگاه ماینر Antminer S9 دارای سه هش برد و 189 چیپست پردازنده است اما دستگاه ماینر AvalonMiner 1066 دارای یک هش برد با 342 چیپست پردازنده است. اصلی ترین عاملی که به هش برد یا چیپست های روی آن آسیب وارد می کند گرمای زیاد و فرسایش و کهنگی چیپست ها است. حرارت زیاد به برد پردازنده ماینر آسیب می زند و می تواند عمر چیپست ها را کوتاهتر کند و منجر به خرابی آن ها شود.

برای این که از بالا رفتن دمای ماینر جلوگیری کنیم باید از یک دستگاه خنک کننده استفاده کنیم.

اگر متوجه شدید که دمای ماینر بالا رفته است فوراً فن های آن را بررسی کنید تا از عملکرد صحیح آن ها مطمئن شوید.

تعمیرات پاور ماینر

وظیفه پاور این است که برق ماینر را تأمین کند و آن را بین تمامی قطعات تقسیم کند. برقی که پاور درافت می کند همان برق شهری است که پاور آن را به DC تبدیل می کند و سپس آن بین قطعات مختلف تقسیم می گردد.

در گذشته پاور ماینر بسیار آسیب پذیر بود و زود خراب می شد اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی پاورهای ماینرها این گونه نیستند. در گذشته با افزایش ولتاژ خروجی پاور یا منبع تغذیه هم با این افزایش مواجه می شدند و همین موجب سوختن قطعات پاورها می شود. گاهی اوقات خرابی باتری می تواند به هش برد نیز آسیب برساند که در این صورت هم هش برد و هم پاور به تعمیر احتیاج پیدا می کنند.

نشانه های خرابی پاور ماینر

همانطور که اشاره کردیم پاور ماینر یکی از قطعات سخت افزاری ماینر است که خرابی آن زیاد است.

با وجودی که برای دستگاه های ماینر از پاور قوی استفاده می شود باز هم میزان خرابی در آن ها بالا است چرا که از یک سو با نوسانات برق زیادی مواجه هستند و از سوی دیگر چون دستگاه ماینر دائما روشن است، شبانه روز در حال کار هستند بنابراین زودتر از سایر قطعات خراب می شوند. دانستن نشانه های خرابی پاور ماینر و روش تشخیص خرابی پاور ماینر می تواند به شما کمک کند مشکل ماینر را راحت تر تشخیص دهید و در هزینه های تعمیر پاور ماینر صرفه جویی کنید.

اگر دستگاه ماینر دچار مشکلات زیر شده باشد احتمالا مشکل از پاور یا منبع تغذیه است:

  1. ماینر روشن نمی شود
  2. ماینر دائما روشن و خاموش می شود
  3. وقتی ماینر را روشن می کنید چند دقیقه بعد خود به خود خاموش می شود

در صورت مشاهده نشانه های بالا باید به خرابی پاور مشکوک شوید

تشخیص خرابی پاور ماینر

در صورتی که به خرابی ماینر مشکوک هستید می توانید از طریق این روش آن را تست کنید و ببینید آیا واقعا خراب است یا نه.

برای اطمینان از خرابی پاور ماینر مراحل زیر را طی کنید:

1. ولتاژ ماینر را چک کنید

برای این که ماینر روشن شود باید ولتاژ شروع آن تامین شود یعنی ماینر باید بتواند این میزان ولتاژ را از پریز بگیرد. ممکن است ولتاژ شروع دستگاه ماینر بیشتر از ولتاژ پریز برق بعضی کشور ها و مناطق باشد بنابراین پله اول در تشخیص خرابی پاور ماینر این است که ببینیم آیا برق مصرفی ما به ولتاژ شروع دستگاه ماینر می رسد یا نه و اگر نمی رسد چرا.

2. پاور ماینر را تست کنید

یکی از روش های تست پاور ماینر این است که آن را به یک ماینر دیگر وصل کنید و ببینید که کار می کند یا نه. اگر پاور با هیچ ماینر دیگری کار نمی کند یعنی پاور شما خراب است. اما اگر پاور را به یک ماینر دیگر وصل کردید و ماینر بدون هیچ مشکلی روشن شد و کار کرد یعنی پاور شما سالم است و باید به مشکل سایر قطعات ماینر از جمله کنترل برد شک کنید.

3. از مولتی متر کمک بگیرید

بعد از این که کابل برق را به طور صحیح به پاور ماینر متصل کردید، مولتی متر را روی حالت DC بگذارید و ولتاژ منبع را اندازه گیری کنید.

برای اندازه گیری ولتاژ پاور با مولتی متر:

  • پروب قرمز یا سیاه را به کانکتور زرد و سیاه وصل کنید
  • پروب قرمز یا سیاه را به ترمینال های مثبت و منفی PSU وصل کنید.

اگر عددی که مولتی متر نشان می دهد حدود 12 بود یعنی پاور شما سالم است و مشکلی ندارد. در غیر این صورت پاور خراب است.

مشکلات متداول تعمیر پاور ماینر

1. کافی نبودن هش ریت، عدم توانایی در اتصال به استخر، آفلاین بودن هش برد.
علت احتمالی : مشکل در اتصال به زمین، برق رسانی نامناسب.
برای حل این مشکل باید از یک برق کار بخواهید که اتصال به زمین را تعمیر کند.

2. روشن شدن ماینر به صورت خودکار، هش ریت ناپایدار، اتفاق افتادن این دو مشکل به صورت یکی در میان.
علت احتمالی : وجود مشکل در اتال به شبکه.
برای حل این مشکل باید از متخصصان مربوطه بخواهید تا مشکلات شبکه را حل کنند.

3. ماینر دائماً روشن و خاموش می شود.
علت احتمالی : کمبود ولتاژ : برای حل این مشکل از یک برق کار بخواهید که دلایل احتمالی را بررسی کند.
عدم برق رسانی صحیح : از یک برق کار بخواهید که اتصال به زمین را انجام دهد.
آسیب دیدگی هش برد یا برد اصلی : از یک تعمیرکار متخصص بخواهید که آن ها را بررسی کند و مشکل را حل کند.

4. کافی نبودن هش ریت، آفلاین بودن هش برد، عدم وجود هش ریت.
علت : پایین بودن دمای ماینر، دمای کمتر از 5 درجه سانتی گراد.
برای حل این مشکل باید دمای محیط را افزایش دهید.

5. نامناسب بودن شرایط محیط.
علت : گرد و غبار، حرارت و رطوبت زیاد.
برای حل این مشکل باید شرایط محیطی را تغییر دهید و حرارت و رطوبت را به سطح مطلوب برسانید.

مهدیران یکی از مجموعه های پیشرو در زمینه تعمیر بردهای الکترونیکی است و شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. معمولاً خرابی های پاور ماینر قابل تعمیر است پس بهتر است که پاور را با پرداخت هزینه کمتر تعمیر کنید. برای عیب یابی و تعمیر پاور ماینر بهتر است از مرکز تعمیرات مهدیران کمک بگیرید تا مشکلات بیشتری برای سیستم پیش نیاید.

کاربرد کابل صدا در آمپلی فایر

کابل امپلی فایر چیست؟ کابل امپلی فایر سیمی است که برای اتصالات الکتریکی بین اسپیکر ها و منابع امپلی فایر استفاده می شود. دارای سه ویژگی اصلی الکتریکی است: مقاومت ، خازن و سلف. مقاومت مهمترین ویژگی است که باید به آن توجه کرد. سیم با مقاومت کم توان بیشتر منبع را به سیم پیچ […]

تعمیر اسپیکر ماشین و خانگی

تعمیر باند ماشین و باند خانگی شامل  موارد زیر است . ایرادات دستگاه  و قسمت های مختلف که احتمالا با آنها در گیر است: 1- بلندگو صدا ندارد نیاز به تعویض سیم پیچ دارد   2- اگر بلندگو صدا دارد و خس خس میکند : یکی از اشکالات زیر را دارد  نیاز به تعویض وایر […]

راهنمای خرید بلندگو ماشین

موقع خرید بلندگو  ماشین باید چه اطلاعاتی داشته باشیم؟ شاید برای شما هم این دغدغه وجود داشته باشه که برای خرید بلندگو ماشین به چه نکاتی دقت کنیم؟ بلندگو ها انواع مختلفی دارند مانند بلندگو ماشین، بلندگو خانگی و…   باندهای ماشین اغلب گرد هستند . برای کسانی که گوش دادن به موسیقی در داخل […]

بهترین ترکیب سیستم صوتی خودرو را انتخاب کنید

 راهنمای خرید سیستم صوتی در این مقاله قصد داریم بهترین ترکیب سیستم صوتی خودرو را مناسب با تجهیزات شما معرفی و بررسی کنیم با ما همراه باشید . ترکیب پخش و باند بسیاری از افراد،دوست دارند که دستکاری زیادی در سیستم فابریک خود نبرند.در این موارد،تنها به خرید یک پخش با کیفیت و بلندگو های […]

بلندگو چیست و چگونه اختراع شد ، انواع بلندگو

بلندگو چیست؟ بلندگو که Speaker نام دارد . نوعی وسیله ی طراحی شده برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی و سپس ، تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی صوتی و امواج آکوستیکی است. از بلندگو به همراه تقویت‌کننده، برای بلندتر کردن صدا استفاده می‌شود. این مبدل فیزیکی و مکانیکی تبدیل کننده را از نظر علم […]

تعمیر مانیتور کولیوس

تعمیر ضبط مانیتور کولیوس که در نوع خود بی نظیر و هماهنگی کامل را با داشبورد اتومبیل دارد. قابلیت نصب شدن بدون کوچکترین آسیب بر روی سیم کشی اتومبیل و به صورت کاملا فابریکی. تنظیم و تفکیک صدای بسیار دقیق و حرفه ای از طریق تنظیمات صوتی (اکولایزر) با کیفیت منحصر به فرد. منوی بسیار زیبا و مطابق با […]

تعمیر ساب ووفر میدرنج آمپلی فایر دابسر

تعمیر محصولات دابسر که یکی از بهترین ها در سیستم های صوتی خودرو است از قبیل تعمیر ساب ووفر دابسر، تعمیر میدرنج دابسر و تعمیر آمپلی فایر دابسر تعمیر مجموعه محصولات صوتی با برند دابسر ، دارای انواع مختلفی تعمیر ساب ووفر Dabser ،تعمیر آمپلی فایر Dabser ،تعمیر میدرنج Dabser ، سوپر تیوتر و هورن […]

تعمیر مانیتور سانتافه

تعمیر مانیتور فابریک هیوندای سانتافه تعمیر مانیتور ضبط فابریک هیوندای سانتافه دارای سیستم عامل اندروید بصورت فول تاچ، سایز صفحه نمایش 10 اینچی با قابلیت نصب دوربین و نویگیشن فارسی و نمایش ترافیک آنلاین توانایی نصب و آپدیت برنامه های اندرویدی توسط مولتی مدیا فابریک هیوندای سانتافه مدلهای 2014 الی 2018 در صورتیکه بر روی […]

تعمیر مانیتور تویوتا هایلوکس

تعمیر مانیتور فابریک تویوتا هایلوکس با کیفیت ترین مولتی مدیا و تعمیر مانیتور فابریک تویوتا هایلوکس دارای سیستم عامل اندروید بصورت تاچ، سایز صفحه نمایش 11 اینچی قابل نصب بر روی تویوتا هایلوکس قابلیت نصب دوربین و نویگیشن فارسی و نمایش ترافیک آنلاین توانایی نصب و آپدیت برنامه های اندرویدی پخش دی وی دی و… […]

تعمیر ماینر و پاور

تعمیر دستگاه ماینر Whatsminer مدل M1,M3X,M3,M10,M10S,M20S,M21,M30S,M31,M32,D1 که هر کدام از این دستگاه Whatsminer در قسمت پاور خودر به مشکل برخورد می کنن و احتیاج به تعمیر دارند. تعمیر دستگاه Whatsminer M30S++ از سازندهMicroBT با الگوریتم SHA-256 و Hash Rate112Th/s با 3472W تعمیر دستگاه Whatsminer M20S یکی از قدرتمند ترین دستگاه های استخراج ارز دیجیتال با […]

دیدگاه ها 1

یک دیدگاه در “تعمیر پاور ماینر”

    تعمیر دستگاه ماینر Whatsminer,تعمیر ماینر واتس ماینر,تعمیر ماینر Whatsminer

    […] تعمیر باند خودرو تعمیر ضبط خودرو تعمیر آمپلی فایر تعمیر پاور ماینر تعمیر دزدگیر خودرو تعمیر ریموت کنترل خودرو تعمیر […]